Tule aeda avastama!

28. juunil avasime pidulikult Tallinna Puuetega Inimeste Koja meelte aia – rohelise hooviala, mis pakub puuetega inimestele, nende lähedastele ning ümbruskonna elanikele lisavõimalusi õues vaba aja veetmiseks.

Tallinnas Endla 59 hoovis asuv meelte aed on loodud selleks, et ergutada meie viit meelt ning anda võimalus katsuda, nuusutada, kuulda ja vaadelda looduskeskkonda enda ümber, aga see kutsub ka lihtsalt hetkeks puhkama.

Meelte aed sündis Tallinna Puuetega Inimeste Koja ja selle liikmesorganisatsioonide koostöös, kes jagasid projekteerimise käigus oma eelistusi ja soovitusi, et nii erinevate puuetega kui ka igas vanuses inimesed end avatavas aias hästi tunneksid.

Meelte aia elemendid on ligipääsetavad, tegevuste valikul on arvestatud erinevate puuetega inimeste vajadusi.

Meelte aia ideed ja elluviimist on toetanud Tallinn – Euroopa Roheline Pealinn 2023.

Külastajaid ootavad taimekastid, mis kutsuvad oma lõhna, maitse ja tekstuuriga tutvuma; seinamaalinguga kompimissein, mida saab ka näppudega uurida; liikumispudega ja ka vanematele inimestele sobiv jõumasin; mõnusalt maheda heliga meelerahu trumm ning värvirohked peenrad meelitamaks aeda liblikaid, putukaid ja linde. Aias ootavad asukaid 23 pesakasti, mis sümboliseerivad Tallinna Puuetega Inimeste Koja liikmesorganisatsioone.

Meelte aia loomingulisse meeskonda kuulusid idee eestvedaja Tallinna Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Kadri Palk ja terve väike kollektiiv, taimede valikul nõuks olnud loodusterapeut Ella Maria Merle Kari ning seinamaal-kompimisseina autor kunstnik Ave Kassia Teede. Lisaks lõi kaasa puuetega inimestele rakendust pakkuv Amanita Eesti, kes valmistas pesakastid ja putukahotellid.

Täiendav teave Tallinna Puuetega Inimeste Koja meelte aia kohta on leitav siit.