Kunstiteraapia

Mälutreening

Aeg: teisipäeviti kell 15.30-17.00 kuni 24. maini 2022
Koht: Tallinna Puuetega Inimeste tegevuskeskuse hoovimaja (aadressil Endla 59).
Tegevus: kunstiteraapias joonistame, meisterdame, teeme kollaaži ja savitööd, tunneme end vabalt ja loovalt. Kusjuures joonistamise oskus ja eelnev loovtöö kogemus ei ole oluline, juba lihtne pintslitõmme on loov ja kannab endas sõnumit. Kunstiteraapia pakub lihtsalt rõõmu tundmist jõukohasest, juhendatud ja eesmärgipärasest ühisest loovtegevusest, sest koos luues saavad üksteiselt tuge kõik osalejad.
Juhendaja: kunstiterapeut Kristiina Kask, kes on lõpetanud Tallinna ülikoolis kunstiteraapiate magistriõppe ja töötab kunstiterapeudina Tarbatu Tervisepargi rehabilitatsiooni meeskonnas. Täiendanud ennast, õppides erinevate keraamikute juures ning keraamika algkursusel Kunstiakadeemias. Kristiina tee kunstiteraapiani tuli läbi isikliku kogemuse – avastades, et keeruliste aegadega aitas toime tulla loovtegevus. Joonistamine või lihtsalt sirgeldamine, savist kausikese voolimine vms tegelemine aitas mõtteid korrastada, tõstis tuju ning paariks tunniks ununesid kõik probleemid.
Ka suur kunstnik Pablo Picasso on ütelnud, et kunst peseb hingest igapäevatolmu.
Tasuta!

Kunstiteraapiat toetab Tallinna Sotsiaal-ja Tervishoiuamet.

Lisainfo: Tiiu Kristjan – tiiu@tallinnakoda.ee või telefon 6564 048

 

Tule osalema mälutreeningus Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses (Endla 59).

kell 15-16 järgmistel päevadel: 

2. ja 16. veebruar

2. ja 16. märts

6. ja 20. aprill

4. ja 18. mai

Eelnev osalemine pole oluline, tule ja liitu mälutreeninguga.

Mälutreeningut juhendab Reet Trei

Tasuta!

Mis siis on mälutreening?

Mälutreeningu juurde kuuluvad virgutusharjutused ja erinevate ülesannete lahendamine, mälutreening arendab meid, kinnitab, et ka eakad suudavad õppida, meenutada ja mäletada uusi teadmisi.  Mälutreening õpetab, milliseid tehnikaid saab mälu parandamiseks igapäevases elus kasutada. Praktikas, ehk igapäevases elus, on erinevatest mnemo tehnilistest võtetest kasu nii eakatele kui ka noorematele inimestele-igapäevane infotulv lihtsalt on nii suur, et ei salvesta kogutut püsimällu.Kuidas jätta meelde nägusid, pidada meeles vajalikke numbreid ja seda, mida on vaja poest osta-kõik need asjad on lihtsad kui on teada, kuidas seda on võimalik teha.

Mälutrennis lahendatavad ülesande nõuavad erinevate tunnetuslike oskuste koostööd, arendavad pikaajalist mälu, keskendumisvõimet, järeldusvõimet, loogikat, keelt.

Ülesanded on lõbusad ja nende lahendamisega saavad kõik hakkama. Alati kontrollime tulemusi, võrdleme ning arutame, mis tekitas raskusi, mida ülesanne arendas. Samuti pühendan tunnis veidi aega ka nn teooriale-räägin nt aju osadest-millised sagarad täidavad milliseid funktsioone, millised on mälu liigid, milliseid toidud on ajule head.

Ka see on inimestele huvitav, tekitab nö “ahhaa” momendi.

Mälutreeningut toetab Tallinna Sotsiaal-ja Tervishoiuamet