Tallinna Puuetega Inimeste Koja Meelte Aed

Meelte aia avamine on peagi ukse ees ja nagu üks inimene ütles – siin on nüüd nagu teine maailm!

Mis on aias teisiti kui varem?

Oleme loonud kaks suurt erivärvilist peenraala, mille rajamisel püüdsime lähtuda ka väärtustava taaskasutuse põhimõttest. Lisaks mitmetele uutele taimedele leidsid peenardes koha ka varem aias juhuslikult paiknenud taimeklumbid, mille õite värvi järgi kujundasimegi peenarde tonaalsuse. Samuti võtsime tänuga vastu inimeste poolt pakutud taimi, mille sobitasime planeeritava haljastusega. Et ka talvisel ajal oleks aias natukenegi värvi, lõime erivärvilistest okaspuudest väikse rohenurga.

Hoovis on nüüd kolm kõrget ligipääsetavat peenrakasti, mis stimuleerivad vastavalt kompimis-, maitsmis- ja haistmismeelt. Taimi aitas valida ja soovitas loodusterapeut, mitmete Tallinna kogukonnaaedade nõustaja Ella Maria Merle Kari.

Aia suurim ja silmapaistvaim element on 18 m² suurune seinamaal-kompimissein, mille autoriks on Ave Kassia Teede. Ootame huviga külastajate reaktsiooni 🙂

Aias jalutaja leiab siit ka meelerahu trummi – imelise heliga Babel Drum´i, millel mängimisega saab igaüks hakkama. Trummi helid mõjuvad tõeliselt teraapiliselt. Aitäh, Muusikaaed.ee, soovituste eest!

Rõõm on, et saime pakkuda rakendust ka puuetega inimestele – nimelt valmisid mitmed vajalikud puittooted sotsiaalse ettevõtte Amanita Töökeskus kaasabil. Kindlasti rõõmustavad need ka aia külastajaid.

Küsides erinevate puuetega inimeste esindajate arvamust, koorus välja huvi ja vajadus liikumist soodustavate elementide vastu. Siin tuli nõu ja soovitustega appi Omnigym Eesti, kelle abiga sai välja valitud sobiv jõumasin, mida saavad kasutada nii ratastoolis liikujad kui ka vanemaealised inimesed.

Aitäh, Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023 meeskond, abi, nõu ja toetuse eest!

Natuke numbreid – istutasime 75(!) erinevat liiki taimi, täitsime peenraid 2800 liitri mullaga, kasutasime plangu värvimiseks 50 liitrit peitsi. Aitäh, head koostööpartnerid ja toetajad, tänu teile õnnestus aed ja selle avamisüritus eriti hästi! Helga taimeaed https://www.helga.ee/ Baltic Bark – https://mults.ee/ Amanita töökeskus https://amanitaeesti.ee/ Ave Kassia Teede https://avekassia.com/ Muusikaaed https://www.percussionplay.com/ Omnigym Eesti https://davidcityline.com/ Printlink https://printlink.ee/ Reval Catering https://revalcafe.ee/catering/

Aed on kõikidele külastajatele avatud alates 29. juunist, loodame, et selle võtavad ühe võimaliku rohepausi-sihtkohana kasutusele ka Kristiine kogukonna liikmed.

Tallinna Koja meelte aed asub aadressil Endla 59, ligipääs Mooni tänavalt. Lähimad ühistranspordi peatused: Mooni, Koskla, Taksopark. Maja taga on autoparkla ja rattahoidjad.

Et kõikidel külastajatel mööduks hoovis veedetud aeg meeldivalt, palume hoida puhtust ja korda ning olla teistega arvestav, aitäh!

Loodame, et naudite siinoldud hetki!

Meelte aia edasist täiendamist ja hooldamist saate toetada: EE602200001120181691, Tallinna Puuetega Inimeste Koda MTÜ.

Kadri Palk, tegevjuht, telefon 525 6560