Mälutreening

Tule osalema mälutreeningus Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses (Endla 59).
kell 15-16 järgmistel päevadel: 
2. ja 16. veebruar
2. ja 16. märts
6. ja 20. aprill
4. ja 18. mai
Eelnev osalemine pole oluline, tule ja liitu mälutreeninguga.
Mälutreeningut juhendab Reet Trei
Tasuta!
Mis siis on mälutreening?

Mälutreeningu juurde kuuluvad virgutusharjutused ja erinevate ülesannete lahendamine, mälutreening arendab meid, kinnitab, et ka eakad suudavad õppida, meenutada ja mäletada uusi teadmisi.  Mälutreening õpetab, milliseid tehnikaid saab mälu parandamiseks igapäevases elus kasutada. Praktikas, ehk igapäevases elus, on erinevatest mnemo tehnilistest võtetest kasu nii eakatele kui ka noorematele inimestele-igapäevane infotulv lihtsalt on nii suur, et ei salvesta kogutut püsimällu.Kuidas jätta meelde nägusid, pidada meeles vajalikke numbreid ja seda, mida on vaja poest osta-kõik need asjad on lihtsad kui on teada, kuidas seda on võimalik teha.

Mälutrennis lahendatavad ülesande nõuavad erinevate tunnetuslike oskuste koostööd, arendavad pikaajalist mälu, keskendumisvõimet, järeldusvõimet, loogikat, keelt.

Ülesanded on lõbusad ja nende lahendamisega saavad kõik hakkama. Alati kontrollime tulemusi, võrdleme ning arutame, mis tekitas raskusi, mida ülesanne arendas. Samuti pühendan tunnis veidi aega ka nn teooriale-räägin nt aju osadest-millised sagarad täidavad milliseid funktsioone, millised on mälu liigid, milliseid toidud on ajule head.

Ka see on inimestele huvitav, tekitab nö “ahhaa” momendi.

Fotol mõtlev naine küsimärkidega.
Mälutreeningut toetab Tallinna Sotsiaal-ja Tervishoiuamet