HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess

HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess toimub igal aastal märtsikuus Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses.

HEVI  on ainuke üritus, kus haridusliku erivajadusega õppija saab infot just talle mõeldud kutseõppes õppimisvõimaluste kohta kogu Eestis. Oma erialasid tutvustavad kutsekoolid üle Eesti. 

HEVI on toimunud neljal korral ja muutub üha populaarsemaks – esimesel aastal tõi kokku ligi 250 külastajat, teisel aastal pea 300, kolmandal 550 ja neljandal 500. Kohale tulevad nii HEV noored, nende lähedased kui ka õpetajad ja spetsialistid. Tagasiside nii infot jagavatelt koolidelt kui külastajatelt olnud väga positiivne. Ürituse toimumist peetakse oluliseks ja väga vajalikuks, sest see on suunatud ainult HEV õppijale ja tema tulevikuvõimalustele. Noorte jaoks on lihtsalt tore võimalus aega veeta ning kohtuda teiste noortega, kel mõlgub peas sama mure.

HEVI messil toimuvad aktiivsed tegevused eraldi noortele ning lähedastele ja spetsialistidele. Sel ajal, kui lähedased ja õpetajad on töötubades, saavad noored aega veeta erinevates hobitubades või võtta osa mängudest. Esinemistega astuvad üles Astangu Keskuse õppijad ning kohvikus ja sööklas saab vahepeal jalgu puhata ja kõhtu täita. 

HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomessi korraldab Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus