Sõltumatu Tantsu Loeng: Ingrid Ruudi “Mittestandardne keha linnaruumis”

Sündmus, mille lõid Eesti Kunstiakadeemia / Estonian Academy of ArtsTelliskivi Loomelinnak ja Sõltumatu Tantsu Lava

Loeng toimub Vaba Lava proovisaalis (sissepääs STL-ist!) ja ZOOM ülekandena:
https://us02web.zoom.us/j/85786874155…

Tasuta.

“Läbi aegade on armastatud öelda, et hea arhitektuur on inimmõõtmeline. Aga missuguse inimese mõõtu sel puhul silmas peetakse? Püüan loenguga juhtida tähelepanu kehade erinevusele ja mitmekesisusele (linna)ruumis, standardiseerimisest lähtuva modernistliku mõtteviisi piiratusele ning marginaalsete ja lisavajadustega kasutajate ruumikogemustele. Toetun intersektsionaalsele feminismile ja universaaldisaini teooriatele, mis aitavad märgata ja analüüsida statistilisest keskmisest erinevate kehade ruumikasutusviise. Samuti tutvustan mõningaid performatiivseid avaliku ruumi kunstiprojekte, mis on tõukunud lisavajadustega inimeste argikogemustest.”

Ingrid Ruudi on arhitektuuriajaloolane, kuraator ja kriitik, kelle uurimisvaldkondadeks on arhitektuur ja avalik ruum 20. sajandi teisest poolest tänapäevani, kunsti ja arhitektuuri kokkupuutepunktid ning ruumilise keskkonna feministlikud aspektid. Tema suuremateks kuraatoriprojektideks on olnud “Gaasitoru” Veneetsia arhitektuuribiennaalil (2008), linnainstallatsioonide festival LIFT11 (2011, koos Margit Arguse, Margit Aule ja Maarin Ektermanniga), uurimuslikud näitused “Ehitamata. Visioonid uuest ühiskonnast 1986–1994” (2015) ja “Oma tuba. Feministi küsimused arhitektuurile” (2019) Eesti Arhitektuurimuuseumis ning Dénes Farkasi isiknäitus “How-to-calm-yourself-after-seeing-a-dead-body Techniques” (2017) Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis. Hetkel töötab ta EKA Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis teaduri ja külalisdotsendina. Vt lähemalt ingridruudi.ee.

Rohkem infot: https://stl.ee/…/soltumatu-tantsu-loeng-avalik-ruum-ja…/

Sõltumatu Tantsu Lava loengusari uurib avaliku ruumi ja koreograafia vahelisi seoseid. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad?
Käesoleval hooajal oktoobrist maini toimuva loengusarja raames oleme palunud avaliku ruumi ekspertidel ja kunstiteadlastel tutvustada avaliku ruumi teemasid ja problemaatikaid ning tuua oma ekspertiisi sissevaade ka (inim)kehade, liikumise ja koreograafia aspektidest.Loengud toimuvad kord kuus Sõltumatu Tantsu Laval ning on avatud kõigile huvilistele.

Loengud toimuvad Sõltumatu Tantsu Lava avaliku ruumi koreograafia residentuuriprogrammi osana.

2021/2022 hooaja vältel toimub 5 residentuuri, mille raames uurivad koreograafia ja liikumise võimalusi ning katsetavad uusi viise publikuga kohtumiseks avalikus ruumis järgmised kunstnikud: Henri Hütt; Helena Krinal ja Heleri Kängsepp; Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu; Karolin Poska, Maret Tamme ja Theodore Parker; Liis Vares.