Kas uus faktor DNCF suudab ravida parkinsoni tõve?

Sellisele intrigeerivale küsimusele vastab Helsingi ülikooli neuroloogia professor Mart Saarma laupäeval ,14. novembril, kell 12.00 Tallinna Puuetega Inimeste Kojas, aadressil Endla 59.
Kuigi parkinsoni haigusel on vanust juba paar sajandit, siis efektiivset ravi, mis suudaks muuta haigete elukvaliteeti kardinaalselt, otsitakse siiani. Enim on haigestunuid üle kuuekümne aastaste inimeste seas.Täna on Eestis diagnoositud ligi 4000 parkinsoni haiget.Parkinsoni tõbi on krooniline kesknärvisüsteemi haigus, mille korral põhilisteks vaevusteks on käte ja jalgade värin ning liigutuste muutumine aeglaseks, kohmakaks ja kangeks. See haigus ei väljendu kõigil haigetel ühetaoliselt vaid kulgeb erinevate kliiniliste vormidena ja erineva kiirusega.
14.novembril räägib Helsingi ülikooli professor ja teadlane Mart Saarma CDNF faktorist( cerebral dopamine neurotrophic factor) ja selle võimalikust innovatiivsest mõjust parkinsoni haiguse ravis.
Seoses Covid19 leviku ohuga on oluline seminaril osalemisest ette teatada ja end registreerida telefonil 50 41 381 või ekirjas hinnopuhm@gmail.com