Tantsu- ja laulupidu on nägemispuudega inimestele ligipääsetav

Sel suvel toimub Eestis laulu- ja tantsupidu.

Eesti Puuetega Inimeste Koda koostöös Eesti Pimedate Liidu ja teiste  liikmesorganisatsioonide ja koostööpartneritega on võtnud südameasjaks kohandada 2019. aasta Eesti olulisim kultuurisündmus, XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm”, ligipääsetavaks puudega inimestele.

Tantsupeo etenduse peaproov toimub 4. juulil kell 15.00 Tallinna Kalevi keskstaadionil.

Tantsupeo peaproovis on kirjeldustõlge. Kirjeldustõlget teevad professionaalsed kirjeldustõlgid. Tõlget saab kuulata kõrvaklappidest. 
Nägemispuudega inimestele on ligipääsetavuse tagamiseks valmistatud taktiilne tantsupeo teatmik. See koosneb tantsustaadioni skeemist, idee lühitutvustusest ja esitatavate tantsude taktiilsetest põhijoonistest. Põhijoonistel on taktiilses ja punktkirjas toodud tantsu autor, nimi ja esitajad.

Kalevi staadioni Lääne-värava sissepääsu juures on infotelk, millest jagatakse peaproovi pileteid, teavet ning antakse kõrvaklapid ja 
taktiilsed teatmikud. Nägemispuudega inimestele on eraldatud kohad sektoris 5, mille lähedal on raadiosaatetehnika ja kirjeldustõlgid. 
Sektoris on 4 vabatahtlikku, kes vajadusel abistavad. Pärast etenduse lõppu aitavad vabatahtlikud kõrvaklapid ja taktiilsed teatmikud kokku koguda. Nägemispuudega inimestele on peaproovis 100 kohta.

Päev hiljem, 5. juulil, toimub tantsupeo esietendus, mida kannab üle Eesti Televisioon. Kõik soovijad saavad kuulata ülekannet nägemispuudega inimestele mõeldud kirjeldustõlkega oma telerist. Kirjeldustõlge kantakse üle ETV audiokanalil, millel igapäevaselt edastatakse helilisi subtiitreid. ETV ülekanne algab 5. juulil kell 17.45.

Ligipääsetav laulupidu

Laulupidu toimub 7. juulil kell 14 Tallinna lauluväljakul. Laulupeo kontserdi tarvis trükitakse 50 punktkirjas kava. Kava sisaldab laulupeo lühikirjeldust ning laulude pealkirja, autorit ja kooride üldnimetust. Kava ühel lehel on lauluväljaku taktiilne plaan. Lauluväljaku Mere-värava infopunktis on vabatahtlik, kes jagab infot ja punktkirjas kavasid.