Endla 59, 10615 Tallinn

Kaitsevägi ootab 18-27 aastaseid puuetega ja erivajadustega inimesi osalema ajateenistuses ja reservteenistuses.

Kaitsevägi ootab 18-27 aastaseid puuetega ja erivajadustega inimesi osalema ajateenistuses ja reservteenistuses. Tegemist on vabatahtlikul alustel võimalusega erivajadustega noortele, kes tunnevad huvi militaarvaldkonna vastu ning kes soovivad anda omapoolse panuse riigikaitsesse. Kaitseväe eesmärgiks on võtta esimesed puuetega inimesed ajateenistusse 2019. aasta juulis. Ajateenistus kestab 8 või 11 kuud sõltuvalt erialast.

 

Miks on ajateenistus oluline?

1.    Ajateenistus annab sõjaväelise väljaõppe nii rahu- kui ka sõjaajaks ning hea meeskonnatöö- ja juhtimiskogemuse.

2.    Aitab tõsta enesekindlust, distsiplineerib ning õpetab planeerima aega ja toimetulekut erinevates olukordades.

 

Mis saab edasi?

1.     Sul tekkis huvi? Täida ANKEET ning edasta Eesti Puuetega Inimeste Kojale oma kontaktandmed. Meie edastame need Kaitseressursside Ametile. Ootame andmeid kuni 1. detsembrini.

2.     Kaitseressurside Amet võib Sinuga ühendust ning viib läbi tervisehindamise. Kaitsevägi selgitab välja Sinu soove ja vajadusi arvestades võimaliku ametikoha.

3.     Kui kõik vajadused ning ootused vastavad, korraldatakse ajateenistus ja väljaõpe.

4.     Pärast ajateenistust jääd arvele reservväelasena kuni 60. eluaastani ning oled kohustatud osalema õppekogunemistel ja mobilisatsioonis.

 

Ajateenistuses olles on Sulle tagatud igakuine toetus, ajateenija lapse toetus, ajateenistuse ajaks säilib töö- või teenistuskoht ning samuti säilib õppekoht, ajateenistuse ajaks on õigus peatada õppelaenu põhiosa tagasimaksmine ning ajateenijal on ravikindlustus.

 

Kui sul tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust – epikoda@epikoda.ee või 6616 614

Loe kindlasti ka lisa Kaitseresursside Ameti koduelehküljelt