Eesti juubeliaastal toimub X erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupidu 25. augustil Viljandis

Laupäeval, 25. augustil toimub Viljandi lauluväljakul taas suur üleriigiline erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu. Tänavune, juubelipidu, on järjekorras kümnes ning ühtlasi pühendatud Eesti 100. sünnipäevale. Peole on oodata ligi 1100 osalejat, laada-alal pakuvad oma tooteid 22 käsitöömeistrit.

Kui eelmisel aastal tõlgiti kogu pidu esimest korda Eesti laulupidude ajaloos viipekeelde, siis tänavu on lisaks viipekeel tõlkele kontserdi kava trükitud ka Braille kirjas (punktkiri ehk pimedate kiri), sest juba teist aastat osaleb peol Lõuna-Eesti Pimedate ühingu kümneliikmeline lauluansambel.

“Nemad on oma laulude tekstid kõik punktkirja trükkinud, sõrmede abil tekste lugenud ja nii laulud pähe õppinud,” selgitas peo programmijuht Piret Aus.

“Loodame, et see innustab teisigi nägemispuudega inimesi meie peole tulema – nii kuulama, kui ka osalema!”

Ausi sõnul püüdleb peo korraldustiim selle poole, et pidu saab tulevikus kirjeldustõlke abil nähtavaks kõikidele pimedatele ja vaegnägijatele.

Juubeliaastal on peo repertuaari valitud laulud, mis olnud eestlaste südametes läbi aegade. Nii on osa neist sedavõrd tuttavad, et laulmiseks pole vaja isegi sõnu ette võtta. Ent osa laule on uuemad ning nii tuleb proovis paberilt näpuga järge ajada.

 

Allikas: https://ev100.postimees.ee/6137192/eesti-juubeliaastal-toimub-x-erivajadustega-inimeste-laulu-ja-tantsupidu?utm_source&utm_medium=button_article&utm_content&utm_campaign=fb_social